Таг:, , ,

Врз овие хороскопски знаци враќањето на Меркур ќе има најлош ефект

Мора да признаеме дека не сме задоволни од фактот што пристигна периодот на Меркур. Оваа...

Читањето е половина здравје: Причини поради кои е добро да читате книги

Не списанија, не книги во електронски формат, туку токму – КНИГИ! Читањето е многу повеќе од...

Утринско кафе има свои предности – го чисти организмот и го забрзува метаболизмот

Кафето е неизбежен утрински напиток за многумина, а без оглед на тоа како го консумирате,...

Дали знаевте дека овие овошја се одличен афродизијак?

Многу витамини кои ги содржи овошјето делуваат на либидото и го подобруваат сексот. Секако...

Една непреспиена ноќ прави големи промени во организмот

Често одлучувате да го прескокнете сонот и да останете будни цела ноќ за да ги завршите...

Одвоеното спиење со партнерот го подобрува сексуалниот живот: Прочитајте зошто!

Британските истражувачи спровеле истражување кое докажало: одвоеното спиење може да ја...

Како влијаат на нас рекламите за брза храна?

Рекламите се начин да се промовира брендот и тој да се доближи до купувачите. Многу често се...

Пасивното пушење ги уништува детските заби

Сѐ почест е трендот на пушење цигари во затворени простории во присуство на деца. За...

Дали нѐ очекува уште една промена на име: Менструација ќе се преименува во „фемструација“ или „женструација“

По објавување на информацијата дека највлијателните женските лоби здруженија од Европа се...

Сте имале голем број на сексуални партнери пред брак? Тоа влијае на вашиот љубовен однос, а еве како!

Во едно истражување кое се однесува на бројот на партнери на луѓето, анализирани се податоци...

Зошто се плашиме од промените во животот?

Промените се составен дел од нашиот живот. Занемарувањето на овој факт е како да го негираме...

Заштитете го своето дете од негативното влијание на телевизорот – ова мора да го знаете!

Ако вашето дете има помалку од пет години, треба да го заштитите од штетното влијание од...

6 неочекувани фактори кои не знаете дека ви го покачуваат притисокот

Доколку досега не сте имале никакви проблеми со срцето, тогаш веројатно никогаш не сте ни...