Чек дис аут
Search

Таг:, ,

Ремек-дела во форма на торти кои се толку прекрасни, дури нереални

Една жена од Украина создава ремек-дела што ве прават да размислите: „Дали ова навистина е...

“Среќа значи состојба во која ги живееш своите вредности без ограничувања” – искрено со Марија Манева

“Кога си креативен, тогаш си отворен, полн со разбирање и љубов и за себе и за сѐ околу...

Мултимедијална изложба на Илина Арсова во НЛБ Галерија

На 6 март, петок со почеток во 20 часот во изложбениот простор на НЛБ Галеријата, нашата...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Креативни фотографии со #art

Уметноста е насекаде околу нас, само треба да имаме „око“ за неа. Ова се некои од...

#ИнстаСреќа Уметник создава неверојатни портрети од жица ширум светот

Холандскиот уметник Спенсер Литл создава неверојатни портрети со жица кои се инсталирани...

Преубави торти што попрво би ги ставиле на тераса отколку во фрижидер

Додека уживате во фотографии со храна на вашите Инстаграм профили, нема сомнение дека...

Прекрасно кафуле во Сеул кое ќе ве натера да се чувствувате како во цртан филм

Ако сакате стрипови и цртани филмови, ентериерот на овој кафич ќе ве остави без зборови …...

6 најубави мостови во светот! (ФОТО)

Повеќето мостови, ја имаат својата основна функција, односно да нѐ пренесуваат од една на...

Од лузни до супер кул тетоважи!

Ова се луѓе кои ги искористиле лузните и белезите успеале за да направат кул тетоважи!...

Убавината на Египет прикажана на уникатен начин

Уметникот од Египет наречен Мохамед Салах, ја прикажува убавината на Египет на свој...

Неверојатно убави места пресликани во мини уметнички слики

Кога природната убавина ќе биде насликана на хартија или платно во никој случај не може да...

6 интересни факти кои не сте ги знаеле за едно од најпознатите уметнички дела – Девојката со бисерна обетка

Ремек – делото на Јоханес Вермер, Девојката со бисерна обетка (Girl with a Pearl Earring)  привлекло...

Неверојатна трансформација! Од мини камиони во мали рајски градини

Секоја година Јапонската федерација на градинарски аранжери го организираат градинарскиот...

Неверојатни торти кои припаѓаат во музеј

Процесот на создавање торти за овие луѓе е како создавање на уметност, а тие се вистински...

Прекрасна медитеранска куќа која наликува на цвет

Минималистичка, едноставна, природна, со прекрасен поглед на Медитеранот, оваа куќа...

Артист ги трансформира обичните улични места со досетливи и смешни пораки

Задачата на уметниците е да создадат нешто необично од сосема обични предмети, со помош на...

Цветните круни се минато, бидете модерна сирена со круна од школки

Цветните круни беа омилени на многумина, а често ги гледавме во летниот период на фестивали...

Апарати за домаќинство трансформирани со колоритни дезени од Долче и Габана

Во соработка со Dolce & Gabbana апаратите на Smeg добиваат ново лице. Зарем не ни здодеаа на сите...

Уметник црта со барут, а финалниот резултат ќе ве остави без зборови

Уметникот Danny Shervin троши многу време да создаде совршена слика инспирирана од природата само...

5 видови тетоважи за љубителите на архитектурата

Кога се работи архитектонски дизајн, нема простор за грешки. Исклучително е важна...