Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , ,

Зошто борбата за вашата врска е поважна од средбата со вистинската личност

Од мала возраст, повеќето од нас слушнале дека треба да ја најдеме вистинската личност....

Писмо до сите оние кои се борат во животот

Писмо посветено до секој од вас „Знам дека е тешко. Знам колку боли да бидеш добар со сите и...

Не постои поголема или помала тага, немој да ги обезвреднуваш туѓите чувства

Да, некои луѓе можеби се соочуваат со многу полоши нешта, но сите ние имаме различно ниво на...

Сите падови во минатото те направија борецот кој си денес

Си ги преживеал сите рушевини, сета штета која ти била нанесена, распаѓањето на твоите...

Бори се до последен здив за нештата кои вистински вредат

Вреди да се бориш за љубовта, но не можеш секогаш да бидеш ти единствениот кој се бори за...

Најголемите битки не ги освојуваат најсилните воини, туку оние кои одбиваат да се предадат!

Да се држиш уште поцврсто за животот, за инает на сето она кое се труди да те откине. Еднаш...

Не осудувајте ги другите – Никогаш не знаете вакви животни борби водат!

Еден доктор со трчање влегол во болницата откако добил итен повик да изврши доста тешка...

Ова е бремената докторка која е во првата борбена линија против коронавирусот

Докторката Тејлор од Чикаго која е во 31-вата недела од бременоста и понатаму храбро е во...

Ова е лицето на доктор по 13. часовна смена борејќи се против коронавирусот: „Ќе помине ако сме обединети во едно големо и силно семејство!“

Еден доктор од Бугарија решил со своите сограѓани да сподели селфи после напорната 13....

Прифати и продолжи напред – Само така ќе пребродиш сѐ лошо во животот

Соочувањето и прифаќањето е единствениот начин да ја победиш секоја тешка ситуација во...

Животни лекции кои можете да ги научите од волкот

Волците се животни од кои можеме да се инспирираме на многу полиња во животот Да се биде како...

Добрите луѓе кои најмногу патат се најголемите и најсилните борци

Секоја личност на светот има карти кои и се доделени уште на самиот старт и со тие карти мора...

Само најсилните патат во тишина

Знаат дека во свет каде што емоциите се откриени тоа значи закана за нова можност да бидат...

Бори се за себеси – Затоа што никој друг нема, ниту пак може

Само ти го можеш тоа! Бори се за себеси. Затоа што никој друг нема, нити може. Затоа што никој...

Најдобрите фотографии од натпреварот на Национална Географија кои ќе ве воодушеват!

Со неверојатните фотографии кои воодушевуваат, Национална Географија создаде вистински...

Почетна точка на секој успех е желбата..

Успехот е нешто кон кое тежнеат сите луѓе. Во моментите кога не знаете како да го постигнете,...

Животните лекции на Марк Херноф ќе ви го променат животот

Сите во животот сме имале непријатен период. Но, позитивноста ни помага да преживееме и да...

Верувале или не: Вака се однесуваат пингвините кога ќе ја фатат женката во неверство! (ВИДЕО)

Замислете како влегувате дома по напорниот ден и ја фаќате жена ви со друг човек во кревет?...

Прекрасни фотографии од природата и дивиот свет одблизу! (ГАЛЕРИЈА)

Најубави бои, инстинкт за преживување, борба за превласт, недопрена природа… Сето тоа го...

По 13 спонтани абортуси, родила ќерка која имала само 770 грама. Погледнете како изгледа денес!

Единаесет бремености за Лаура Ворслеј завршувале во првото тримесечје, а покрај тоа...