Таг:, , , , , , ,

(ФОТО) Ѕвездата од серијата “Game of Thrones” – Софи Тарнер го покажа трудничкото стомаче на прошетка со сопругот Џо Џонас

Софи Тарнер ги изненади своите фанови покажувајќи го трудничкото стомаче за време на...

Се одбележува Меѓународна недела за подигнување на свеста за тироидната жлезда (25-31 мај)

Нарушувањата на тироидната жлезда може да влијаат на плодноста и здравјето на мајката и...

Џиџи Хадид е бремена! Го очекува своето прво дете со момчето, пејачот Зеин Малик

Ширум светот произлезе најновата вест за бременоста на супермоделот Џиџи Хадид. Таа го...

Ова е бремената докторка која е во првата борбена линија против коронавирусот

Докторката Тејлор од Чикаго која е во 31-вата недела од бременоста и понатаму храбро е во...

Коронавирусот кај трудниците – Бебето НЕ може да се зарази во стомакот на мајката

Нема потреба од паника за трудниците, бебињата можат да се заразат исклучиво со директен...

Како бременоста ве менува вас (и него)?

Бременоста го менува вашиот ум и тело со последователна низа на промени. За почеток, вашето...

Зошто е важно да вежбате пилатес пред, за време и по бременоста?

Пилатесот е комбинација од истегнување и зголемување на силата и затоа се сврстува во една...

Во „Аџибадем Систина“ дијагноза и третман на срцева мана уште пред раѓањето на детето

Мултидисциплинарниот пристап во лекувањето на деца со срцеви мани кој почна да функционира...

Само седум месеци по раѓањето на првото дете, Меган Маркл е повторно бремена

Меган Маркл и принцот Хари наводно го чекаат своето второ дете, а веќе имаат смислено и име....

Мозокот на мајките и бремените жени се подмладува – тврдат научниците

Студијата во Норвешка докажа зошто мозокот на мајките е различен и посебен. Новопечените...

3 нешта кои детето ги учи уште во мајчината утроба

Научниците откриваат дека луѓето учат некои нешта дури и пред да се родат, а ние ви откриваме...

Шпекулации: Бијонсе е бремена по четврти пат?

Фановите на пеjачката се убедени дека четвртото дете е на патот. Следбениците на америчката...

Џорџ и Амал Клуни повторно ќе станат родители?

Се зборува дека славниот пар дека повторно ќе бидат родители и тоа на близнаци. Брачниот пар...

Астролозите предвидуваат: Жените во овие 3 хороскопски знаци ќе останат бремени во 2019 година!

Бременоста е дар и најубавиот дел од животот, а оваа година Меркур ќе ги израдува овие три...

Со преку 50 милиони прегледи видео кое разнежува: Бременоста од гледна точка на бебето

Разван Валентин Калинеску успеа да разнежни милиони луѓе со забавно видео во кое ја...

Совети за трудниците во овие топли денови

Летото е во полн ек. Високите температури на многумина им создаваат потешкотии во...

Козметички процедури во бременоста: Што е безбедно?

Негата и одржувањето на убавината за жените е од особено значење во секој период од животот,...

По 13 спонтани абортуси, родила ќерка која имала само 770 грама. Погледнете како изгледа денес!

Единаесет бремености за Лаура Ворслеј завршувале во првото тримесечје, а покрај тоа...

Катарина Ивановска по втор пат ќе стане мајка

Катарина Ивановска, македонскиот топ модел со интернационална кариера, денес на својот...

Секс за време на бременоста: Да или не?

Многу парови се збунети кога се работи за сексот за време на бременоста. Некои практикуваат,...