Таг:, , ,

Убавините на Прилепско Езеро

  Подготвени сте за еден поразличен одмор ова лето?  Сигурно размислувате за тоа која...

(ФОТО) Запловете низ вкусовите, мирисите и боите – Пловечкиот пазар во Индонезија е сензација која е реткост

Најегзотичните овошја се продаваат на овие чамци. Вистинска сензација која ќе ве воодушеви...

(ФОТО) Земја на несекојдневни правила и начини на живот – 10 факти за Австралија кои не сте ги знаеле

Ве водиме во земјата на кенгурите во која важат помалку невообичаени правила на живот – Ова...

17 факти кои не сте ги знаеле за Австралија: Земјата со несекојдневни правила и начин на живот

Ве водиме во Австралија, земјата на кенгурите во која важат некои помалку необични правила. ...

3 од најинтересните кафулиња низ светот

Нема човек кој не сака да седне на едно убаво кафе или чајче, сам со своите мисли, со лап топ...

Мистериозното село на богатите во Кина: Никој не смее да го напушти, во спротивно сѐ губи!

Кинеското село Хуаки е сместено во покраината Јиангсу, а познато е под називот „селото на...

Грчките лекари се оптимисти – Ова лето ќе можеме да одиме на плажа

Грчките лекари проценуваат дека во јули веројатно ќе може да се оди на плажа „Тешко е да се...

(ВИДЕО) Ве водиме на прошетка низ импресивната улица на уметноста во Париз

Откако ќе заврши пандемијата која владее низ цел свет, Париз е една од најпосакуваните...

Зошто парите треба да ги трошите на искуства, а не на нешта

Кога работите напорно секој ден и со тешка мака и труд заработувате голема сума на пари,...

Дали некогаш сте посакале да заминете некаде далеку, каде нема никој?

Дали некогаш сте посакале да заминете далеку, многу далеку, каде нема жива душа и каде би...

#ИнстаСреќа: Дрвја како од друга планета кои оставаат без здив!

Иднината на нашата планета зависи од дрвјата. Освен чистиот воздух кој ни го обезбедуваат,...

Животот е патување, дали носите непотребен терет?

На свет сте дошле без облека. Не сте донеле ништо, а така и ќе заминете од овој свет. Нема...

Дубаи како една од најпопуларните дестинации: Кои правила не ги знаете?

Високи парични казни им стасуваат на оние кои што користат некултурни зборови … Одморите...

#ИнстаСреќа: Ова е популарниот Инстаграм профил кој ги открива најубавите дестинации во светот @beautifuldestinations

Потребна ви е инспирација за патување? Објавите на Инстаграм профилот @beautifuldestinations се за...

Интересни факти за Велика Британија поради кои се разликува од остатокот од светот

1. Бакингемската палата е изградена на местото на куќа која била бордел. Сега палатата има...

(ФОТО) „Флориан“ во Венеција е најстарата кафана во светот а оваа година слави 300 роденден

Погледнете како изгледа најстарата кафана во светот Еден од најромантичните градови во...

(ФОТО) Откријте ја магичната улица во Лондон која беше главна инспирација во светот на Хари Потер

Филмовите за Хари Потер се снимани на разни локации низ Лондон. А ако добро се сеќавате на...

Направете сами: Неколку трикови како лесно да се подготвите за патување

Еве како брзо и едноставно да го подготвите вашиот куфер.. Зимата е одлично време за...

Поучна приказна: Бог и кога молчи помага!

Еднаш постоел еден човек по име Хакон, кој секогаш се молел и размислувал за распнувањето на...

Вистинска зимска идила: Прекрасни места кои морате да ги посетите барем еднаш во животот! (ФОТО)

Туристичката посета на замоците станува се повеќе популарна. Кога ќе дојде зимата и ќе падне...