Таг:, , , , , , , , ,

Освежувачка маска за лице од краставица – Подмладува и измазнува

Краставицата е толку корисна што после оваа маска за лице нема да посакате да пробате ниедна...

РЕЦЕПТИ: Највкусните мафини со боровинки и чоколадо

Еден од омилените десерти кој ќе го правите секогаш кога ќе посакате нешто слатко Состојки:...

Време е за нешто вкусно: Вегански десерт! (РЕЦЕПТИ)

Време е за нешто вкусно! Печењето е еден од идеалните начини да се одморите после стресниот...

Рецепт: Десерт за 30 секунди – Чоколаден мус без јајца и млеко

Еден од највкусните десерти кој ќе го правите секогаш кога ќе посакате нешто слатко Една...

Рецепт: Чоколаден брауни колач – Највкусниот десерт кој се прави лесно и брзо

Брз и едноставен рецепт за највкусниот десерт Чоколадниот колач е незаменлив десерт а уште...

(РЕЦЕПТ) Брз вегански летен ручек со тиквички од 3 состојки

Ако сакате тиквички, оваа комбинација за ручек сигурно ќе стане едно од вашите омилени...

Напиток полн со антиоксиданси – За 5 дена изгубете 3 килограми

Потребни ви се само 5 минути за да го подготвите, а со редовно конзумирање ја релугира...

За неодоливо меки усни – Најдобрите домашни пилинзи

Меките и хидрирани усни се неопходна основа за совршена шминка и неодолив бакнеж. Нема ништо...

Дали ќе и одолеете? – Рецепт за највкусната торта со малини

Кога еднаш ќе ја пробате ќе ви стане вашиот омилен летен десерт На самиот врв на омилените...

Мексиканска баба стана светска инфлуенсерка со своите извонредни рецепти

Оваа супер баба од Мексико веќе има над 2 милиони следачи на својот Youtube канал на кој...

Нов Инстаграм тренд – Претворање на храната во прекрасен зелен пејзаж

Дали би го пробале овој необичен рецепт? Focaccia е еден од најпопуларните италијански...

Супер рецепт за највкусното задоволство – Chocolate chip кекси

Супер рецепт како да ги направите омилените кекси со чоколадни парчиња. Chocolate chip cookies,...

5 здрави јадења кои морате да ги вклучите во вашата исхрана

Со вклучување на овие јадења во својата исхрана, секогаш ќе внесувате нешто здраво и добро...

Рецепт од 3 состојки – Здрав кремаст појадок преполн со протеини

Чиа семето е одличен извор на протеини и омега-3 масни киселини, како и калиум и калциум што...

Пилатес и исхрана: Ви претставуваме неколку рецепти со чија помош ќе постигнете подобри резултати

Пилатесот иако претставува еден од најефикасните начини да го доведете телото до...

3 природни производи од кои можете да направите маска за коса

За нега на косата на здрав начин кој обезбедува прекрасен изглед како од фризерски салон Од...

„Мака“ корен – Состојка која е природен афродизијак, го зајакнува телото и ублажува менструалните болки

Коренот на растението Мака (позната како Maka, Macha и Makka) веќе долго се користи поради своите...

Појадок по рецепт на Миранда Кер – Витаминска бомба за цел ден

Го зајакнува имунитетот и подобрува метаболизмот Го зајакнуваме здравјето без нарушување...

Откако ќе ја пробате ќе ви стане омилена – Маска за лице која подмладува и освежува

После само неколку користења, оваа домашна маска ќе ја додадете на вашата листа на омилени,...

Просо – Житарица за здрава и бујна коса

Просото е житарка која содржи многу минерали, цинк, магнезиум и флуор, витамини од групата Б,...