Таг:, , , , ,

11то издание на ЕХО Фестивалот за планински филм: 05 – 09 Октомври 2020

Драги љубители на планинските спортови, планините и природата, со големо задоволство ве...

#ИнстаСреќа: Сладок папагал што ја пее “If I Were A Boy” од Бијонсе се прослави ширум светот (ВИДЕО)

Неодамна, еден папагал стана вирален поради неговиот уникатен талент за имитирање на...

Фотографии што покажуваат дека љубовта и грижата можат да заздрават секое срце и душа засекогаш

Животните всушност доживуваат многу емоции. Има толку многу работи што можат да ги...

#ИнстаСреќа: Преслатки дечиња кои тешко се опишуваат со зборови

Како среќа на денот ви претставуваме едно слатко видео каде може да ја забележиме палавоста,...

ФОТО НА ДЕНОТ: Патки уживаат во прошетката низ празните скопски улици

Иако сите сме исплашени од ситуацијата која владее во светот и го чекаме денот кога сѐ ова ќе...

Фотографиите од кученцата кои спијат во дневниот центар е најслаткото нешто што ќе го видите денес

Овој дневен центар се наоѓа во Јужна Кореа и се грижи за кучиња постари од 12 недели кога...

Анастасија и Габриел се првите родени бебиња – близначиња во новата 2020 година

„Нов почеток и нов живот. Анастасија и Габриел се првите родени бебиња – близначиња на...

Професор ја носел на грб својата ученичка за да може да присуствува на екскурзијата

Овој професор ја враќа вербата во човечноста со неговиот гест, правејќи го она што за...

Фотографии кои ќе ви докажат дека љубовта е насекаде околу нас

Кога се работи за љубов, таа не се однесува само на луѓето. Без разлика на тоа што понекогаш...

Среќа на денот: 2- годишно дете танцува на својата омилена песна! (ВИДЕО)

Истражувањата покажуваат дека танцувањето го подобрува менталното здравје поради среќата...

„Фотобомба“ од елен ја направи вереничката фотосесија на овој пар уште помагична!

Една несекојдневна „фотобомба“ му се случила на овој пар кој на својата фотосесија во...

Како изгледа кога 18 панди прославуваат 1. роденден? Добредојдовте во најзабавната градинка во светот!

Погледнете како ги отвораат овие преслатки панди подароците и ужуваат во роденденот. Во...

Следете ги своите соништа: И велеле дека е предебела за да биде балерина, но ова девојче никогаш не се откажало!

Не им дозволувајте на луѓето да ги уништат вашите соништа. Треба да се борите за нив до крај!...

Ова е докторот кој собира пластични шишиња за да ги лечи луѓето: Купил 3 ЕКГ апарати и бројна медицинска опрема!

Три ЕКГ апарати, апарати за притисок, апарати за инхалација – ова е само дел од...

15 фотографии кои ќе ви го стопат срцето и ќе ви го разубават денот!

Секој има лоши денови и понекогаш би сакале да постојат магични бои со кои би можеле да...

Овие пеперутки се доказ дека природата е најголем уметник! (ФОТО)

Природата е најголем уметник, а овие пеперутки ќе ви го докажат токму тоа.  Шари како што не...

Среќа е…кога 100.000 македонци ја пеат македонската химна во еден глас! (ВИДЕО)

Среќа е…кога 100.000 македонци ја пеат македонската химна во еден глас! Победата на...

СРЕЌА Е…МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОВИЗИСКОТО ФИНАЛЕ! ГОРДИ НА ТАМАРА!

Среќа е да влеземе во финалето на изброт за песна на Евровизија, после седум години!  Горди...

Што прават најмалите кога никој не ги гледа? (ФОТО)

Децата се најкреативни кога не се набљудувани од страна на возрасните. Тогаш успеваат да ги...

Петгодишно момче од Авганистан танцува од среќа откако добива протетичка нога! (ВИДЕО)

Повеќето од нас се свесни за тажната реалност што се случува во Авганистан веќе некое време....