Чек дис аут
Search

Таг:, , , ,

Жените одбраа: Ова се 10 најдобри пози во сексот (ВИДЕО 18+)

Некако секогаш се зборува за позите кои се генерално добри и интересни. Меѓутоа, кога...

Секс-пози за секоја просторија во станот

Долго сте во врска или во брак, а сексот се претвори во рутина? Излезете од спалната соба и...

ОНА КОГА 16 ЧАСА МИСЛИШ НА НЕГО, А ОСТАНАТИТЕ 8 ГО СОНУВАШ

Дали го знаеш она чувство кога сакаш да бидеш до некој, а проклетите километри те спречуваат?...

Жените изневеруваат поради овие четири основни причини

Според истражувањето на авторот Гери Нуман, 39% од жените барем еднаш учествувале во некоја...

Не сакам да се задоволам со просечна врска без страст

Можеби не е љубов тоа што го барам, туку сакам да бидам толку посебна за некого кој би...

Секси начини со кои ќе го излудите партнерот

За многу мажи патот до нивното срце се крие под чаршавот. Еве неколку начини како тотално да...

Главни разлики помеѓу љубовта и страста

Да се открие дали се работи за вистинска љубов или само за физичка привлечност не е баш лесно...

Среќа? Тоа е да водиш љубов од љубов

Среќа? Тоа е да водиш љубов од љубов. Тоа е кога срцето сака да ви препукне кога на вашата уста...

Шест митови за оралниот секс во кои веруваат жените

Оралниот секс е уживање само за мажите, луѓето со чувствителни грла не можат да уживаат во...

Поради овие 3 работи мажите се заљубуваат во жените

И не, не е физичкиот изглед. Овие три работи ќе направат секој маж да се заљуби лудо во вас....

Мислев дека можам да бидам љубовница, а потоа љубомората ме претвори во лудак!

Во своите триесетти започнав врска со оженет маж. Не, ова не е типична приказна за прељуба:...

7 животни лекции од најскромниот поранешен претседател на Уругвај

Вака треба да изгледа еден претседател. Вистински лидер кој е скромен и сочувствителен....

6 неверојатни работи кои го возбудуваат секој маж

Доколку мислите дека мажите ги возбудуваат само сексуални работи и делови од телото – не...

Вие покрај себе ја имате вистинската љубов: 3 знаци кои го покажуваат тоа

Кога ќе го видите, зениците ви се прошируваат, усните ви се шират во широка насмевка, а срцето...

Ова се најчестите сексуални изговори

Сексот е важен аспект во односот со партнерот. Успешниот сексуален живот ги зацврстува...

Кој хороскопски знак го има највозбудливиот љубовен живот?

Ги знаете ли оние луѓе за кои сметате дека нивниот љубовен живот е повозбудлив од вашиот?...

6 начини да ја задржите страста во бракот и откако ќе добиете деца!

Паровите кои се во брак и имат деца честопати имаат проблем да ја задржат страста и...

Одвоеното спиење со партнерот го подобрува сексуалниот живот: Прочитајте зошто!

Британските истражувачи спровеле истражување кое докажало: одвоеното спиење може да ја...

Размислувате да се смирите со поранешниот партнер? Можеби тоа не е толку лоша идеја!

Ако размислувате на опцијата да се смирите со поранешниот партнер, прочитајте во кои...

Жените родени во овие хороскопски знаци се зависнички од утрински секс

Велат дека денот ќе биде убав ако започне со убави работи, а што е поубаво од секс со...