Таг:, , , , ,

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 8 Ноември 2019 година

Порака на универзумот за 8 Ноември 2019 година – Наскоро ќе почнат да ви се случуваат чуда....

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 6 ноември 2019 година

Порака на универзумот за 6 ноември 2019 година – Продолжете да зрачите со добра енергија и...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 5 Ноември 2019 година

Порака на универзумот за 5 Ноември 2019 година – Време е за среќен живот и добро здравје!...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 2 Ноември 2019 година

Порака на универзумот за 2 Ноември 2019 година – Вие ги заслужувате најубавите работи во...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 1 ноември 2019 година

Порака на универзумот за 1 ноември 2019 година – Верувајте во себе, верувајте дека имате моќ...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 29 октомври 2019 година

Порака на универзумот за 29 октомври 2019 година – Верувајте во себе, затоа што Универзумот...

Ако ги забележувате овие знаци, вие сте на погрешен пат во животот: Како универзумот нè предупредува на негативна енергија

Како Универзумот нè предупредува на негативност – ако ги забележите овие знаци, време е...

Вашата желба ќе се исполни кога најмалку се надевате: Како да ја привлечете прекрасната моќ на универзумот

Дали постојано се надевате и го очекувате најдобриот можен исход, а резултатите често ве...

Лујза Хеј: 3 начини на промена што ги препорачувам

За да се случи промена, неопходно е да се излезете од вашата секојдневна рутина. Лујза Хеј...

7 работи кои сигурно не сте ги знаеле за КАРМАТА: Еве како се враќа сè што ќе направивме во животот

Кармата стигнува до секој од нас, без оглед на тоа дали е добра или лоша! Дознајте како...

Законот за привлекување: Како да го добиете она што го сакате

Сите наши мисли и чувства ги поттикнуваат одлуките што ги носиме. Значи, ако тие се премногу...

Го направив ова и моите желби почнаа да се остварувааат: исповед на жена на која универзумот и ги исполнува молитвите

Желбите почнаа да експресно да се остваруваат – во што е тајната! Веројатно безброј пати...

Мапи кои покажуваат колку вушност е мала и пренаселена планетата Земја

Иако ни се чини како нашиот свет да е бескраен, сепак планетата Земја на која живееме е само...

Неверојатно: Објавена е првата фотографија од црната дупка!

Астрономите ја направија првата слика на црната дупка, која се наоѓа во далечна галаксија....

Верувале или не, на Месечината изртија првите семиња!

Од семето кое кинеската мисија го однесе на Месечината, изникнале првите билки, пренесува...

По 100 години чекање, ова е најмоќниот ден во ноември! Направете го ОВА и ќе ви се исполнат сите желби

Единаесеттиот ден од единаесеттиот месец вибрациски е секако силен, а бидејќи се наоѓаме во...

Изберете ја пеперутката која најмногу ви се допаѓа и откријте што кажува тоа за вас!

Пеперутките се древни и прекрасни симболи. Тие ја симболизираат душата, вечниот живот и...

Никаде како во универзумот: Секојдневните човечки активности таму се вистински предизвик (ВИДЕО)

Астронаутите се почесто објавуваат видеа од секојдневните активности во вселената. Од тие...

Кога ќе ги видиме, посакуваме желба! Како настануваат ѕвездите кои паѓаат?

Во оној момент кога Земјата се врти околу Сонцето, го пресекува патот на метероидите, тој...

Илустрации со галаксија, кои ја пренесуваат сета убавина на космосот

Мухамед Салах е уметник од Египет кој импресионира со неговите илустрации кои се...