Таг:, , , , , , ,

АКТЕРКАТА ЏУДИ ДЕНЧ (85), НАЈСТАРА ЛИЧНОСТ НА НАСЛОВНА НА VOGUE

Со 85 години, актерката Џуди Денч стана најстарата личност која се појавила на насловната...

Зајчиња како велигденски модели! (ФОТО)

Овој уметник од Дака, Бангладеш пред околу 7 месеци, посвоил две мали зајачиња и добил идеја...

Преслатки близначиња во креативна фотосесија која ќе ви го стопи срцето

Иако имаат само осум месеци Leia and Lauren веќе ги украдоа срцата на илјадници на инстаграм....

Самохран татко и неговата ќерка носат исти тулови за неодоливата фотосесија!

Ако го запрашате Кејси Филдс да се опише себеси, тој ќе ви рече дека е мажествен. Но,...

Фотосесии на преслатки бебиња кои го слават својот прв Божиќ

Божиќ е прекрасен празник кој го прославуваат милиони луѓе низ светот, но особено е посебен...

Девојки облечени во прекрасни тоалети идентични со дестинациите на кои патуваат

Фотографии од девојки, фустани и природа. Магија зачувана во моментот. Како се создава ваква...

„Фотобомба“ од елен ја направи вереничката фотосесија на овој пар уште помагична!

Една несекојдневна „фотобомба“ му се случила на овој пар кој на својата фотосесија во...

Девојките од PowerHouse Pilates во урбана фотосесија: Моќ, самодоверба и совршено обликувани тела!

Модерното општество во кое живееме е полно со стресови и хаос. Секој од нас го бара својот...

Сакате да му направите фотосесија на вашето бебе? Погледнете ги овие креативни предлози!

Со доаѓањето на свет на новиот член во семејството, тој станува центар на нашите животи....

5 креативни начини да му соопштите на сопругот дека сте бремена!

Бидејќи вие сте првата личност која дознава дека е бремена, имате шанса да го изненадите...

За модерни, но и традиционални невести: Совршени пролетни венчаници!

За вкусовите не се расправа, а тоа важи и кога станува збор за изборот на идеалната венчаница...

Уморната Џиџи изгледа неверојатно во металик топ кој и ги открива градите (ФОТО)

Животот на супермоделите знае да биде навистина исцрпувачки.  Иако се чини уморна, исцрпена...

Преслатки моменти од фотосесија на балерини и кучиња (ВИДЕО)

Фотографите Кели Прат и Иан Креидич го започнале серијалот Dancers & Dogs во 2017 година, а...

Без шминка и екстензии, после 20 годишна кариера, пејачката го покажа своето вистинско лице

Кристина Агилера секогаш во нејзината 20 годиша кариера била со големо количество на шминка,...

Портрети на кучиња кои ја покажуваат нивната совршена несовршеност и будат многу емоции

Наградуваната фотографка Alex Cearns е голем љубител на животни и ја фокусира нејзината работа...

Ема Стоун е новото заштитно лице на луксузниот бренд Луис Витон

Новиот амбасадор на ултра луксузниот бренд Луис Витон е актерката Ема Стоун. Минатиот месец...

Неверојатни портрети на ѕвездите направени на оскаровската забава на Vanity Fair

Доделувањето на Оскарите може слободно да се нарече најголемата ѕвездена вечер, а...

Наоми Кембел и нејзиното ново момче голи во фотосесија за машки магазин

Овој рапер се пофалил со заедничка фотографија уште минатата година. На фотографијата Наоми...

Кејт Мос и Џиџи Хадид го потврдија нивниот статус на супер модели во новата кампања на Stuart Weitzman

Двете се едни од најпознатите супер модели во светот, иако се 20 години разлика.  Едноставно...

Роботот Софија со своја модна фотосесија за британско списание “Stylist”

Роботот Софија се најде на насловната страна на модно британско списание...