Таг:, , , , , , , , ,

Најбрзиот спас од главоболка – Прва помош во секое време

Еве како најлесно да се ослободите од главоболката каде и да се наоѓате, лекот е во само една...

Ослободете се од главоболката на природен начин – Едноставни и корисни рецепти

Природни билки кои успешно помагаат при олеснување на главоболката Главоболките во главно...

Излечете ја главоболката за момент – Напиток кој спасува од мигрена

Одличен рецепт кој ќе ви помогне да се осободите од неподносливата болка Малкумина знаат...

Намирници кои ги консумирате секојдневно, а најчесто создаваат главоболки

Внимавајте, консумирањето на овие намирници ги стеснува крвните садови, што предизвикува...

Недостатокот на овие супстанции во организмот предизвикува главоболка

Доколку ве мачат чести главоболки, веројатно во вашиот организам недостигаат овие...

Ослободете се од стресот и излечете ја главоболката – Моќни совети кои ќе ви помогнат

Во текот на денот, одвојте еден час за себе и потрудете се да преземете се што е неопходно за...

Често имате главоболка? Можеби ви недостасуваат овие витамини

Тенденција кон мигрена имаат темпераментните луќе кои имаат мала отпорност на стрес. Покрај...

Дали сте алергични на убодот од комарец?

Комарците се синоним на летото. Додека на многумина само им пречат, некои луѓе имаат...

Совети за уживање во празничната трпеза

Ако сте од тие кои во текот на празничните денови „немаат мерка“, а после тоа со денови...

Хроничниот замор е запишан во гените

Секој човек има различно ниво на активност на гените кои се поврзани со способноста на...

Лимонада со лаванда против главоболка и анксиозност: Ќе го обожавате овој напиток! (РЕЦЕПТ)

Бројот на личностите кои се борат со анксиозност е во пораст, а оваа ментална состојба не...

Мигрена или главоболка? Препознајте ја разликата!

Главоболка или мигрена? Иако некои можеби мислат дека се работи за истата болка, само со...

Три начини за брзо спречување на главоболка

Без разлика дали се масирате сами или тоа го прави некој друг, најважно е да се ориентирате...

Природен лек за главоболка: Проверена комбинација која делува!

Сите кои го пробале тврдат дека навистина е делотворен овој лек против главоболка, а...

Што е „викенд“ мигрена и како да ја спречите?

Петок е ден кој за поголемиот дел од луѓето претставува крај на работната недела, кој...

Ве мачи главоболка? Направете сами природен лек против неа!

Мал е бројот на луѓе кои никогаш не пателе од главоболка. Постојат многу видови на...

4 природни лекови за ослободување од силната главоболка

Мигрената се манифестира преку силна пулсирачка болка најчесто во еден предел од главата....

6 видови главоболки: Делот од главата што ве боли ја открива причината

Не е секоја главоболка еднаква, овие 6 видови на главоболки се најчести и погаѓаат голем дел...

Стресот се одразува преку овие последици, а не сме ни свесни за тоа

За стресот се вели дека е тивок убиец и борбата против него е тешка. Но, доколку сме свесни на...

Масирајте ги овие делови од телото за да се ослободите од болката

Поради штетното влијание на лековите коишто можете да ги купите од локалната аптека,...