Таг:, , , , , , ,

(ФОТО) Инспирирајте се – Шармантни украси со цвеќиња за вашиот дом

Разубавете го вашиот простор со прекрасни шарени цветови и направете украси кои ќе му дадат...

Шик идеи за декорација на домот

Дали сакате да му дадете малку живот на домот, но не сакате да правите некои огромни промени?...

Јоргован – Раскошниот пролетен цвет со опоен мирис кој е идеален украс за домот

Мирисот на јоргованите е едноставно хипнотизирачки. Исполнет е со носталгија и ведрина, а...

Направи сам: Украсни шолји со лак за нокти

Овие уникатни шолји со мермерни шари можете да ги направите и самите – потребно ви е само...

Направи сам: Украсни свеќи за Денот на вљубените

Денот на вљубените е одлична прилика да направите некои прекрасни декорации како овие свеќи...

Направи сам: Украсен венец за Денот на вљубените

Еве како можете да направите прекрасно венче за Денот на вљубените. За изработка на овој...

Направи сам: Миризливи шишарки

Ако сте сочувале неколку шишарки кои сте ги собрале минатата есен, ние ви откриваме начин...

Направи сам: Саксии од рециклирани палети

Овие саксии за цвеќиња можете да ги направите од рециклирани дрвени палети. Се прават лесно...

Направи сам: Романтични украси од тегли за Денот на вљубените

Креативен начин како да ги претворите обичните тегли во блескави украси за Денот на...

(ФОТО) Новогодишна елка каква не сте виделе досега

Една креативна мајка сподели необичен начин како да и дадете нов изглед на вашата...

Креативни идеи за божиќни декорации во болниците кои особено им значат на пациентите

Персоналот во оваа болница е составен од тим на креативни луѓе. Тие прават сѐ за да ја...

Направете сами – Супер креативни БОЖИЌНИ украси со помош на пластични шишиња

Новогодишните украси направени во домашни услови се секогаш најдобриот, најкреативниот и...

Невообичаена новогодишна елка која секој ќе посака да ја има во својот дом: Лесно и брзо направете ги најубавите новогодишни украси

Прекрасна и уникатна идеја за новогодишната елка … Овие украси лесно можете да ги...

(ВИДЕО) Направете сами супер лесни и брзи БОЖИЌНИ декорации

Доколку ви здосадија стандардните новогодишни декорации, ние ви споделуваме кратко видео...

Идеи за декорација на божиќната трпеза за празничните собири

Како да ја украсите божиќната трпеза како вистински професионалец      Ќе бидете домаќин...

Меланија Трамп ја накити Белата куќа: Погледнете го раскошот и сјајот!

Меланија Трамп неодамна призна дека уште од летото започнала да ги планира божиќните...

Спасете се од хаосот во домот: Трикови за брзо пакување на новогодишните украси

Дали сте и вие една од оние личности кои по раскитувањето на новогодишната елка имаат повеќе...

Направете највкусна погача за Бадник со помош на овој рецепт!

Погачата за Бадник го симболизира Господ Исус Христос („Јас бев леб жив, кој се симнува од...

Ќе изгледа уште пораскошно: Ова е најдобриот начин да ги ставите сијаличките на елката!

Повеќето од нас сијаличките ги ставаат на елката така што почнуваат од врвот и потоа...

Несекојдневни новогодишни елки кои ќе посакате да ги направите во вашиот дом!

Само затоа што Божиќ е празник исполнет со традиции не значи дека и декорациите мора да...