Таг:, , , ,

Тамара сепак е победник од жири на Евровизија? Утврдена грешка во гласањето на Белорусија!

Тамара сепак на Македонија и го донесе првото место од жири и седмото место од целокупното...

Кога мажите немаат желба за водење љубов?

Ако сакате вашиот партнер да остане во добро расположение, не ги започнувајте темите кои го...

Ова е најубавата скопска улица #ИнстаСреќа

Секоја пролет една улица во Скопје го привлекува вниманието на сите и неминовно социјалните...

Мечка со мали мечиња фотографирана на Шар Планина

Навистина ретка фотографија од мечка со мали мечиња како се движат по снежната Шар Планина. ...

Погледнете како изгледа Попова Шапка утрово

Прогнозите се исполнија, студениот бран пристигна во Македонија. Друри и градовите се со...

Мече се спуштило на браната „Козјак“, вработените го нахраниле и си играле со него (ФОТО)

Мече на возраст од неколку месеци вчера се спуштило кај браната Козјак, а на социјалните...

Уште едно чудно име во семејството…Ким и Канје го објавија името на своето трето дете

Ким и Канје на светот му го претставија името на нивната штотуку родена ќерка, Чикако Вест....

Предупредување до скијачите: Висока лавинска опасност на Шарскиот масив

Планинската спасителна служба во објава на фејсбук испраќа предупредување до посетителите...

„Магијата на македонската литература“ ИП Култура на Саемот на книгата во Франкфурт

Од 11-ти до 15-ти октомври, во Франкфурт, Македонската асоцијација на издавачи и оваа година...

На британците ќе им биде платено доколку ги вратат шишињата за рециклирање во продавница

Британските потрошувачи ќе бидат исплаќани до 6 шени за секое пластично, метално или...

Го преживеала нападот во Лас Вегас заради нејзиниот ајфон?

Една жена, се нашла на локацијата на еден од најтрагичните напади во историјата на САД, а...

Кога еден инстаграм пост може да те чини 400.000 фунти…

Поранешниот британски капетан Џон Тери остана пократок за 400.000 фунти, заради инстаграм пост....

Аеродромските ограничувања за пренос на течности не важат во овој град во Италија

Еден аеродром во Италија стави исклучок за пренесување на количина над 100 милилитри....

Какви температури не очекуваат ова лето?

Долги периоди на жештина, вклучувајќи неколку опасни топлотни бранови ќе бидат главните...

Санта мраз, 15 метри повисока од онаа која го потона Титаник, плови во близина на Канадското крајбрежје

Малото рибарско село Ferryland во Канада овие денови е туристичка атракција благодарение на...

Кога јавувањето во живо во вестите ќе тргне наопаку – слатко ќе се насмееме! (ВИДЕО)

Јавувањето во живо во вестите од одреден настан отвара можност за непредвидливи ситуации,...

Протест во Кочани за санкционирање на „монструмот“ кој се изживува со животни

Повеќе здруженија за заштита на животните денеска во Кочани протестираа поради тоа што...

Честитки за Блејк Лајвли и Рајан Ренолодс кои го добија своето второ дете

Еден од најубавите холивудски парови, омилената озборувачка Блејк Лајвли и еден од...

Ретки снимки од големата поплава на Скопје во 1962 година, во која немало жртви

Овие тешки денови не тераат да помислиме и на други катастрофи кои се случиле, а секако...

Авганистан во 1960те години, преку фотографии кои сигурно ќе ве изненадат

Кога ќе ги прашате луѓето за прва асоцијација со Авганистан денес ќе ви кажат: воена зона,...