Таг:, , , , , ,

Лекување на коронавирусот со помош на антитела – Новата метода на која медицината се надева

Моментално сеуште не постои вакцина, но лекарите веруваат дека антителата би можеле да...

Ана Винтур објави фотографија со важна порака: „Позитивата моментално е драгоцено нешто.“

„Мислам дека после ова, ќе биде невоможно да се земаат драгите личности и важните односи...

Триумф на свеста – Нов Зеланд потполно го запре ширењето на коронавирусот

Поминаа речиси две недели откако Нов Зеланд превзеде строги мерки поради ширењето на...

Шпанскиот премиер Санчез изјави: „Го достигнавме пикот на пандемијата, сега следува падот“

Шпанија има намера да започне со ублажувањето на привремените мерки Шпанија наскоро...

Обожавателите на Radiohead отсега ќе имаат можност да следат live stream од нивните концерти

Бендот секоја седмица ќе одржува стрим во живо од своите концерти се додека не заврши...

(ВИДЕО) Италија слави: Неопислива среќа на лицата на излечените пациенти го обиколи светот

На интернет се појави видео „Трка против времето“ кое го снимија здравствените работници...

Светската здравствена организација сподели уште еден нов симптом на коронавирусот

Освен познатите индикатори на оваа болест, се појави уште еден Класичните симптоми на Covid-19...

Избирам да се исклучам понекогаш…

Премногу негативни вибрации има околу нас. Премногу информации, најчесто непотребни,...

Најстариот пациент кој го прележа коронавирусот – 104 годишниот дедо е ветеран од Втората светска војна а ја преживеал и шпанската грозница

Вилијам Бил Лепсчис е најсреќниот дедо на светот. Тој е најстариот пациент кој го прележа...

Ново откритие за корона вирусот – Луѓето со оваа крвна група се најзагрозени

Светските медиуми пренесуваат интересни тврдења на кинеските стручњаци, тие открија дека...

Американскиот институт за алергии и заразни болести објави дека дал прва доза на потенцијална вакцина против коронавирусот на волонтер

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 179.890 луѓе заразени со новиот...

Кружат верувања дека топлото време ќе успее да го запре коронавирусот

Стручњаците одговорија на тврдењата на луѓето кои мислат дека доаѓањето на топлото време ќе...

Семејството Кардашијан-Вест цели кон Белата куќа: Кајние Вест изјави „Ќе дојде ден кога ќе станам претседател на Америка“

Американскиот рапер Кајни Вест повторно се огласи по повод својата желба да стане...

Витаминка ќе стипендира студенти на Машински и на Факултетот за електротехника и информациски технологии

Витаминка ќе додели 4 целосни стипендии за додипломски студии за академската 2019/2020 година....

Тамара сепак е победник од жири на Евровизија? Утврдена грешка во гласањето на Белорусија!

Тамара сепак на Македонија и го донесе првото место од жири и седмото место од целокупното...

Кога мажите немаат желба за водење љубов?

Ако сакате вашиот партнер да остане во добро расположение, не ги започнувајте темите кои го...

Ова е најубавата скопска улица #ИнстаСреќа

Секоја пролет една улица во Скопје го привлекува вниманието на сите и неминовно социјалните...

Мечка со мали мечиња фотографирана на Шар Планина

Навистина ретка фотографија од мечка со мали мечиња како се движат по снежната Шар Планина. ...

Погледнете како изгледа Попова Шапка утрово

Прогнозите се исполнија, студениот бран пристигна во Македонија. Друри и градовите се со...

Мече се спуштило на браната „Козјак“, вработените го нахраниле и си играле со него (ФОТО)

Мече на возраст од неколку месеци вчера се спуштило кај браната Козјак, а на социјалните...