Таг:, , , , , , , , , , , ,

Неверојатна глетка видлива и од вселената: Погледнете ги синхронизираните вештини на младите кунг фу мајстори од Шаолин академијата (ВИДЕО)

Кунг фу академијата на Шаолин храмот е една од најпознатите академии во светот, преку која...

Верувале или не, на Месечината изртија првите семиња!

Од семето кое кинеската мисија го однесе на Месечината, изникнале првите билки, пренесува...

Живееме во распеана вселена: Сте се запрашале ли како звучат планетите?

Сите сме виделе илјадници фотографии од различни планети, созвездија и други призори од...

Никаде како во универзумот: Секојдневните човечки активности таму се вистински предизвик (ВИДЕО)

Астронаутите се почесто објавуваат видеа од секојдневните активности во вселената. Од тие...

Стоби Флипс – првиот македонски бренд што ја освои вселената

Стоби Флипс е првиот македонски бренд, со кој израснаа многу генерации.Уште од првото...

Видео кое ќе ви ги разбие митовите кои ги имате за вселената

Која е најжешката планета? Дали месечината има темна страна? Која е бојата на сонцето? Ова се...

Прва вселенска ракета лансирана од приватна локација

Американската компанија „Рокит леб“ лансираше ракета во вселената од Нов Зеланд, со што го...

Овој човек го најавил страшниот земјотрес во Нов Зеланд викендов

Многу дискутирано прашање е тоа дали земјотресите можат или не можат да се предвидат, а...

Земјата некогаш била виолетова? 10 нешта кои, најверојатно, не сте ги знаеле за Земјата

Иако човекот ја истражува вселената, тоа не значи дека Земјата е целосно истражена и се...

Историски момент: Првиот цвет во вселената!

Астронаутот Scott Kelly  на социјалните мрежи, како што секојдневно споделува моменти од...

Дали некогаш сте се запрашале која боја е всушност Месечината?

Дали некогаш сте се запрашале која боја е всушност Месечината? Ако мислите дека одговорот е...

Спектакуларно видео од GoPro камера изгубена во Вселената

Пред две години, група студенти од Стенфорд универзитетот закачија GoPro камера на балон полн...

Јапонците ќе прават супер виски во вселената

Јапонската компанија Сунтори, која произведува виски според стари шкотски рецепти, одлучи...

ВСЕЛЕНСКИ СЕКС: Ќе се снима првиот порно филм на вселената!?

 “Pornhub” планира да сними порно филм во вселената, а доколку им успее, тоа ќе биде првиот,...

Видео: Со помош на 11 автомобили испратила порака до татко и` во вселената!

Да направите слика на Земјата која може да се види од вселената не е лесна задача, освен ако...