Таг:, , , , , , ,

Писмо од мажот кој се кае: „Требаше да ја изберам неа..“

Останувајќи во нејзиниот живот, поминав пет години нанесувајќи и психичка болка на една...

Таа помина низ пеколот, а се врати како ангел!

Толку си  дива, не може никој и ништо да те скроти и немој да го дозволиш тоа, прекрасна си баш...

Има мигови кога човек се смее, а однатре се распаѓа

Постојат мигови кога внатрешноста и надворешноста не се поклопуваат затоа што животот е...

Ако е доволно глупав да замине, биди доволно паметна да го пуштиш

Вистинските нешта никогаш не биле едноставни, но биле вредни Вистинските нешта никогаш не...

Инспирирачки цитати од сликарката Фрида Кало за животот, надежта и љубовта

Благодарение на својот извонреден талент, стил и техника Фрида Кало (6 Јули, 1907 – 13 Јули,...

Најпрво мора да бидеме скршени за да бидеме повторно целосни

Љубовта на нашиот живот доаѓа по големите грешки Тогаш кога сте виделе светла иднина за вас...

Сакате да носите високи потпетици без непријатна болка во нозете?

Откриен е одговорот на едно од најпоставуваните женски прашања во светот на модата Се вели...

Најдобрите луѓе најмногу патат: Добрината вреди многу, но и чини многу!

Во училиштето наречено живот секој ден е испит, а секое искуство нова лекција. И како и на...

Нема да го заштитиш своето срце ако се преправаш дека го немаш

Своето срце можеш да го потопиш во анестетик, но не можеш да ги исклучиш своите чувства како...

Дури кога ќе се соочиме со болката учиме како да ја цениме СРЕЌАТА на вистински начин

Тешките мигови градат силни личности Замислете следна ситуација: Чекорите по многу...

SPA DETOX ПЕДИКИР: Најефикасно решение за уморните нозе и слабата циркулација!

Поради секојдневните работни обврски, нозете секогаш се најизложени на притисок и болка....

Најдобриот лек за сите болки – секој го поседува

Ништо подобро не лечи емотивни рани од него.. Самолекувањето е техника во која почнува да ја...

До личноста која го скрши моето срце: „Ти благодарам!“

Ова е за тебе – личноста која ми го скрши срцето во безброј мали парчиња. Личноста која ги...

Еве како науката ја објаснува оваа појава: Зошто старите повреди болат на промена на времето?

Можете да го предвидите дождот бидејќи секој пат пред да врне ве боли раката која што сте ја...

Мислев дека можам да бидам љубовница, а потоа љубомората ме претвори во лудак!

Во своите триесетти започнав врска со оженет маж. Не, ова не е типична приказна за прељуба:...

Уморна си, скршена си… Несреќна си и бесна… Но, не се откажувај од себе!

Уморна си, скршена си. Несреќна си, бесна си. Има надеж во тебе, но се прашуваш до кога треба да...

Секогаш ќе постои една личност која никогаш не ќе можеш да ја заборавиш

Секогаш ќе постои таа една особа. Таа која ќе остане во твоето срце сѐ до последниот здив. Тоа...

Моќна фотосесија на жена која се подготвува за битката против најтешката болест

Фотографот Менди Паркс успеал да ја долови убавината, храброста и болката на жената која се...

Често имате главоболка? Можеби ви недостасуваат овие витамини

Тенденција кон мигрена имаат темпераментните луќе кои имаат мала отпорност на стрес. Покрај...

Народен лек за главоболка и мигрена: Делува побрзо од било која таблета! (РЕЦЕПТ)

Само тој што не доживеал мигрена, не знае што е пекол.  Луѓето кои страдаат од мигрена знаат...