Таг:, , , , , , , , ,

Неверојатна глетка: Ова место било создадено за планинарење и прошетки, а денес е под вода! (ФОТО)

Оваа позната дестинација Трагус која се наоѓа во Австрија, многумина од посетителите ја...

„Заборавената убавина“ – Видеото кое придонесе за заинтересираноста за Галичица на глобално ниво!

Ова видео е снимено пред 1 година по самоиницијативата на екипа составена од Ски Македонија...

Како успеа ова 8. годишно девојче да стане кралица?

Како и повеќето 8-годишници, девојчето со шведско-американско потекло, Сага Ванечек го...

Солено езеро пронајдено под површината на Марс

Езеро со солена вода наводно е откриено под површината на Марс, што пак ја зголемува...

Недопрената природа и извонредните пејсажи на Нов Зеланд документирани од фотограф кој поминал 40 дена патувајќи низ земјата

Германскиот фотограф Florian Wenzel неодамна поминал 40 дена патувајќи низ Нов Зеланд, а...

Пловен шатор во кој можете да спиете на вода

Можеби не можеме да одиме на вода, но сега можеме да спиеме на вода и тоа да не биде во брод. ...

Кога ќе се спојат љубовта кон јогата и водата

Вљубениците во јогата и водата се почесто ја практикуваат оваа убава активност на даска за...

Фотографии за кои е тешко да поверувате дека се изработени без фотошоп

Овој фотограф од Австралија креира неверојатни пејзажи. Овие фотографии се уникатни поради...

Возбудливи фотографии кои ќе ја разбудат желбата за авантура во вас

Истражувањето, патувањето, пробувањето нови нешта е секогаш среќа! Ова се возбудливи...

Прошетка до едно од најубавите скриени езера во Македонија…

Станува збор за Црно Езеро, но ќе се запрашате зашто скриено? Со неговата надморска височина...

Видел чудна дупка во езерото, земал дрон и го снимил реткиот момент (ВИДЕО)

Областа Напа во Калифорнија е позната по винската индустрија и убавите пејсажи. Помеѓу...

Што ќе се случи ако ставите врело железо на замрзнато езеро?

Екипата од Hydraulic Press Channel покрај каналот на кој уништува работи со својата преса, има и уште...

Петар Рупески четврти пат го извади крстот од осветените води на Охридското Езеро

Дваесет и седумгодишниот Петар Рупески од населбата Варош беше најсреќен меѓу неколкуте...

Неверојатна глетка: Замрзнато Охридското Езеро снимено под вода (ВИДЕО)

Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа...

Запалил ракета и ја пуштил под заледено езеро – Вакво нешто немате видено!

На некои луѓе на памет им паѓаат навистина неверојатни идеи. За да откријат што ќе се случи,...

Еден од најголемите аквариуми во светот: Неверојатното езеро Kuroshio во Јапонија

Неверојатниот аквариум Okinawa Churaumi е лоциран во Паркот Ocean Expo Park во Јапонија. Отворен во 2002...

Чудо на природата: Магично езеро без дно

Езерото „Сино око“ кое се наоѓа во Албанија е природен феномен бидејќи верувале или не нема...

Млада битолчанка сама го преплива Охридското Езеро за десет и пол часа

29 годишната професорка по латински јазик од Битола, Софија Бејковска Чачоровска, денеска...

Езерото од бајките кое привлекува илјадници туристи

Езерото во близина на Лас Колорадас на полуостровот Јукатан воодушевува со својата убавина...

Еве како изгледало местото на денешното така наречено прилепско “Памук Кале”

Прилепското мермерно езеро сместено над селото Беловодица деновиве е вистинска атракција и...