Таг:, , , , ,

За сите обожаватели на трилогијата „Педесет нијанси на сиво“ – Доаѓа уште пожешко филмско остварување “365 Days”

Уште пожешко и по интригантно – Новото филмско остварување “365 Days” ќе ги воодушеви...

„Том и Џери“ – Како настана најомилениот цртан на сите времиња?

Како настана најпознатиот цртан филм на сите времиња за бескрајната бркотница помеѓу...

Места од Дизниевите бајки кои постојат во вистинскиот свет

Импресивните локации пренесени во цртаните филмови на Дизни се наоѓаат на неколку делови од...

Најдобрите документарци кои ќе ги изгледате во еден здив! (ВИДЕО)

Ова се најдобрите документарци кои морате да ги погледнете Во последните неколку години...

Сѐ што не сте знаеле за највлијателното филмско остварување на сите времиња „Појадок кај Тифани“

Breakfast at Tiffany’s настана во 1961 година, и ден денес важи за еден од најдобрите филмови. Филмот кој...

Тимот на „Медена земја“: „Не можеше да се предвиди дека нашиот филм ќе влезе во историјата на Македонија и во историјата на номинациите за „Оскар“

Тимот на „Медена земја“ по вчерашното издание на Оскарите се обрати на својата публика...

Зошто треба да го погледнете „Паразит“: Филмот кој ја користи архитектурата за да им се обрати на сите

Јужнокорејскиот „Паразит“ синоќа влезе во историјата на доделувањето на Оскарите,...

(ФОТО) Блејк Лајвли во гламурот на стариот Холивуд на црвениот тепих за прв пат по раѓањето на 3-тото дете

Првото појавување на актерката на црвениот тепих по раѓањето на нејзиното 3-то дете Блејк...

Еве што ја одбележа изминатата деценија

Незаборавни епски сцени, ненадејни албуми, настапи кои го променија светот Што прво ви паѓа...

Најубавите филмови за љубовта

Љубовни филмови кои се вистинско ремек дело на уметноста Доколку сте љубител на романтика и...

„Медена земја“ во потесен избор во две категории за престижниот Оскар!

Сосема заслужено после освоени безброј награди низ целиот свет „Медена земја“ се најде во...

Филмови кои ја враќаат надежта за нов почеток! (ВИДЕО)

Погледнете кои филмови ќе ви помогнат да ја вратите надежта за нов почеток после голема...

Непознати детали од филмот „The Notebook“ за кој сѐ уште се зборува

Што всушност се случувало зад камерите за време на снимањето на филмот Мегапопуларниот филм...

Никогаш нема да ви здосадат – 5 филмови за врнежливи есенски денови

Наши препораки за оние денови кога сакате да уживате со пуканки и топло чоколадо 1.When Harry Met...

Изгледот на познатите на доделувањето на Governors Awards 2019

Познатите ѕвезди од филмот и музиката сервираа вистински раскош и гламур Полека но сигурно,...

Од денес започнува ЕХО – фестивал на планински филм: Уживајте во програмата!

Од денес, 28 октомври, на задоволство на вљубениците во планинските спортови, планините и...

Џенифер Лопез гламурозна и провокативна на снимањето на новиот филм „Marry Me“

Никој не обожава повеќе и не носи подобро блескави креации од Џеј Ло 50-годишната актерка и...

Хоаким Феникс откри дека улогата на Џокер му го промени животот

Професионалните актери често поминуваат низ застрашувачки процеси кога се обидуваат на што...

Правила за однесување во КИНО кои некои најчесто ги забораваат

Некои можеби и не се свесни, па би било добро да да се информираат, а за оние кои ги знаат само...

Новиот холивудски заводник: 23 годишниот актер со истенчен моден вкус по кој полуде целиот свет

Сите зборуваат за него.. Леонардо ДиКаприо и Бред Пит веќе се „пензионираа“ од титулата на...