Таг:, , , ,

Пародија „30 прашања и 30 одговори“: Студентскиот живот ми е како филмот „Самоуништување“ (ВИДЕО)

Во стилот на кампањата на СДСМ „30 прашања и 30 одговори“ Александар, студент од студентскиот...

Трансформација која ќе ве воодушеви: Андријана како Талат од „Преспав“

Андријана Станковска е талентирана мејкап артистка од Велес која секогаш успева да...

Хумористично писмо до Дедо Мраз

Како прво, мора да кажам… оваа година или заобиколиме или почни да се однесуваш нормално....

Мислевте дека кучињата не знаат да се санкаат? Погледнете го ова неверојатно видео кое ќе ве насмее!

Ова куче има посебна вештина и знае како вистински да му се радува на снегот. Кучињата се...

Мажот и рекол на својата жена дека е стара и непривлечна, а еве што му одговорила жената

Нејзиниот одговор е вреден за аплауз! Мажот поминал 30 години во брак со својата жена. Еден...

Ова се победниците на натпреварот за најхумористична фотографија од дивиот свет во 2019

Животните знаат да бидат забавни и смешни без да бидат свесни за тоа. Ова се...

Животни ситуации во кои ќе се пронајдат само дамите над 35 години

Неколку дами се пошегуваа на своја сметка споделувајќи ги овие нешта на социјалните мрежи...

Катастрофални и смешни изјави на мажи во текот на флертувањето

Сигурно сте се нашле во некоја од овие ситуации Што се однесува до девојките, не треба многу,...

(ФОТО) Незаборавни свадбени фотографии кои испаднале подобро отколку што младоженците очекувале

Овие брачни парови ќе имаат посебни спомени од својот најсреќен ден Денот на свадбата за...

#ИнстаСреќа Забавни ислустрации кои го прикажуваат животот со бебе @jude_devir

Ако сте меѓу оние кои го следат Инстаграм профилот на @jude_devir тогаш сте запознаени со...

Урнебесни ситуации кои докажуваат дека децата навистина можат да заспијат било каде

Децата се мали динамични суштества полни со енергија. Можат со часови да трчаат низ дома и да...

Вирален хит: Сопругата го оставила сам со урнебесна порака и целиот свет му се смее

Пораката содржи десет смешни точки Хартија со порака објавена на Твитер профил во која...

(ВИДЕО) Вирален хит на Инстаграм: Германскиот манекен за кого зборува целиот свет

Момчето кое на модната недела во Париз прошета по долен веш, чизми и кожно палто стана...

(ВИДЕО) Како изгледа животот на просечен маж

Познатиот јутубер Руди Мансуко е миленик на милиони фанови поради своите урнебесни видеа....

Мажот и рекол на жената дека е стара и непривлечна, а жената му дала одличен одговор!

Брачен пар биле во брак веќе 30 години. Еден ден, мажот се загледал во жената и ѝ рекол: „Драга,...

Охриѓанецот кој се прослави по своите легендарни изјави, овој пат во реклама за печки на пелети! (ВИДЕО)

Охриѓанецот чие видео стана особено популарно на социјалните мрежи, во кое раскажува за...

Вирален хит: Девојка му напишала 21 правило според кои нејзиниот партнер треба да се води

Велат дека во љубовта и војната се е дозволено Секоја врска е индивидуална и затоа воопшто...

Урнебесни изјави на деца за нивните баби

Преслатки изјави на најмалите кои ќе ве насмеат до солзи. „Баба носи наочари и може да си ги...

Најсмешните фотографии од натпреварот за најхумористични фотографии од дивиот свет за 2019 година

Веќе пет години се одржува натпреварувањето Comedy Wildlife Photography Awards.  Ова се најсмешните...

Духовити цитати од познатите дами за љубовта и односот помеѓу мажот и жената!

На нивните изјави со задоволство се присетуваме. Романтичниот однос помеѓу мажот и жената е...