Таг:, , , , , , ,

Оваа сопруга споделува како мачката ѝ го „украла“ сопругот

Љубовта на нејзиниот живот беше украдена од страна на мачка, и таа стана ѕвезда на интернет....

Љубовта на фотографирањето на мачки е стара колку и самата фотографија – Развиени фотографии од мачка стари 120 години

Францускиот фотограф, креатор на филмови и Јутјубер Метју Стерн станал заинтересиран за...

Денес е светски ден на гушкање мачиња – погледнете ги бенефициите од интеракција со мачки

Мачињата важат за едни од најобожаваните животни во светот. Тие се слатки, мили, чисти, и ни...

Може ли мачка да ве сака како дете? Постојат докази за тоа!

Дали љубовта на мачката кон нејзиниот сопственик е исто толку голема како љубовта на детето...

ГОЛЕМАТА ВИСТИНА ЗА МАЧКИТЕ: Сите мислат дека ги сакаат луѓето само поради храната, но еве како тие навистина нè гледаат!

Постојат различни начини на кои можат да ви покажат љубов Студиите покажаа дека мачките...

Мачката го штити вашиот дом од негативна енергија

Спротивно од она што некои луѓе го мислат, мачката е животно со позитивна аура Мачката го...

Подвиг на денот: Кучето Лео влегло во куќата каде што настанал пожар и го спасил мачето

Кога во забите го изнел мачето од куќата во која пожарот го зафаќал целиот инвентар, никој не...

(ФОТО) Запознајте ја мачката Суки – Таа е најслатката авантуристка

Откријте ги сите авантури на оваа преслатка мачка Бенгалската мачка Суки живее со своето...

5 причини поради кои домашното милениче – мачка не прави здрави

Луѓето и мачињата имаат посебно пријателство Според најновите научни истражувања, овие...

Слатките домашни миленици мачки можат да лечат болести со своето предење

Дали знаете дека мачките го намалуваат ризикот од срцев удар? Окријте и за многу други...

Неверојатно видео: Мачка го спасува животот на 1-годишно дете, спречувајќи го да падне по скали!

Видеото во кое мачката го спасува детето да не падне по скали се прошири ширум светот и сите...

Мачка со најчудните и најпосебните очи го освојува интернетот

Оваа мачка е се повеќе популарна на социјалните мрежи, а на прв поглед можете да забележите...

Дали сте алергични на мачки? Оваа мачка сигурно ќе можете да ја галите

Една од необичните технолошки иновации изложени оваа година на саемот за технологија ИФА во...

Најдебелата мачка во светот го бара својот идеален сопственик

Вработените во центарот за животни во Филаделфија се надеваат дека ќе најдат соодветен...

LavvieBot – смарт тоалет за мачки

Од најголемиот саем за забавна електроника CES,  доаѓа интересна иновација за вашите...

Слатки фотографии од слепа мачка што ќе ви го стопат срцето

Овие фотографии дефинитивно ќе ве разнежат! Мачорот Казу ги освои социјалните мрежи со...

Интересно истражување за спиење со мачки и кучиња

Доколку можеби се сомневате, сега е и емпириски потврдено: кучето е исто така најдобриот...

ИКЕА со нова преслатка колекција на мебел, специјално направена за домашните миленици

На задоволство на сите оние кои имаат домашен миленик, ИКЕА создаде специјална колекција на...

Аутистично девојче гениј: Нејзиниот талент го воодушевува светот! (ВИДЕО)

Кога родителите на малата Ирис Грејс откриле дека нивното дете болува од силен облик на...

Дал отказ, продал сѐ што има и тргнал на пат околу светот со својата мачка!

Австралијанецот Рич Ист решил да даде отказ и да продаде сѐ што има за да патува низ светот...